Puclovačka 2023 - Základní informace

Soutěže

Soutěže Puclovačky 2023 proběhnou v sobotu (2. 9.) a neděli (3. 9.). V sobotu je na programu soutěž jednotlivců rozdělená na kvalifikaci a finalové kolo a soutěž párů. V neděli se soutěží ve čtyřčlenných týmech. Lze se zúčastnit vybraných soutěží nebo celého soutěžního víkendu. Účast ve finále jednotlivců mají zajištěni pouze nejlepší hráči z kvalifikace.
K soutěžím je třeba být zaregistrován předem online (na stránce s Přihlašováním) a zaplatit startovné. Pokud nebudete mít předem spoluhráče do párů a týmů či nevíte, kterých soutěží se účastnit, vězte, že lze najít spoluhráče na místě, též např. napsat do diskuze facebookové skupiny Puclovačky. Když nám své plány a přání sdělíte při registraci, organizační jednotka Puclovačky se bude snažit být nápomocna, abyste parťáky našli a všichni si do sytosti zaskládali.

Harmonogram

Pátek 1. září 2023

Není součástí oficiálního programu, avšak někteří puzzlaři spolu s organizátory vyjádřili přání se setkat už v pátek v pozdě odpoledních a večerních hodinách v areálu ČZU či poblíž. V případě, že se nám podaří zajisti prostory i na pátek (k volnému skládání, debatám o puzzlích, k předregistraci aj.) vás budeme informovat. Program pátečního večera může pomoci vymyslet kdokoli z vás. ;-)

Sobota 2. září 2023
 • od 7:30 Registrace (pro účastníky kvalifikačních skupin A/B)
 • 8:30 Úvodní slovo pro kvalifikační skupiny A/B
 • 8:35 – 10:50 Jednotlivci – kvalifikace A/B (puzzle 500)
 • od 10:00 Registrace (pro účastníky kvalifikačních skupin C/D)
 • 11:05 Úvodní slovo pro kvalifikační skupiny C/D
 • 11:10 – 13:25 Jednotlivci – kvalifikace C/D (puzzle 500)
 • od 13:30 Registrace (soutěž párů, hledání spoluhráčů)
 • 14:00 Oficiální zahájení finalového programu
 • 14:15 – 16:30 Páry (puzzle 500+500)
 • 16:50 – 18:20 Jednotlivci - finále (500, kapacita 30 lidí)
 • 18:40 - 19:00 Předávání cen (páry, jednotlivci)
Neděle 3. září 2023
 • od 8:00 Registrace (soutěž týmů, hledání spoluhráčů)
 • 9:00 Zahájení nedělního programu
 • 9:10 - 13:10 Čtyřčlenné týmy (puzzle 500+1000+1000+1000)
 • 13:30 - 13:50 Předávání cen (týmy) a oficiální ukončení


Délky soutěží
Délky soutěží se mohou lišit o +-15 minut, což platí pro délku kvalifikačních kol a soutěže párů. Délka sobotního finále jednotlivců na 1h 30 min a nedělní týmová soutěž na 4h by měly být definitivní.
Skládat se bude jedno puzzle 500 v kvalifikaci jednotlivců (každá kvalifikační skupina skládá jiné puzzle) a jedno puzzle 500 ve finále jednotlivců. V soutěži párů se budou skládat dvě puzzle 500. V soutěži týmů se bude skládat puzzle 500+500+1000+1000 nebo 500+1000+1000+1000.

Registrace na místě
Účastníci soutěže se registrují, jak dorazí, abychom o vás věděli. V případě, že víte obsazení všech soutěží, do kterých se registrujete (znáte parťáky pro páry a týmy), registrace na místě je vyřízena hned pro váš celý víkendový program. V případě, že nemáte parťáky do páru či týmů, váháte, zda se jich účastnit, je právě registrace místo a čas, kdy budeme hráče spojovat k sobě.
Registraci na místě předchází registrace online, kde se přihlásíte pomocí registračního formuláře k soutěžím, kterých se chcete zúčastnit, a zaplatíte startovné. Dotyčným, kteří dorazí na místo bez předchozí registrace online, nemůžeme 100 % garantovat účast v soutěžích, pokud však budou kapacity nenaplněné a soutěžní puzzlata k mání též, přijmeme vás s otevřenou náručí. Nejlépe, když nás kontaktujete předem. Vše potřebné naleznete na stránce Přihlašováním.

Pravidla soutěží
Pravidla soutěží jsou zveřejněna na stránce s Pravidly. Skládají se z obecné části, která se týká všech soutěží víkendového programu, dále jsou popsána specifika každé ze soutěží. Výše startovného byla určena na 250 Kč osoba/soutěž (celková výše startovného páru je dvojnásobná, celková výše startovného týmu je čtyřnásobná). Slevu 100 Kč na soutěž mají studenti a zaměstnanci ČZU. Pro soutěž párů platí, že pár tvoří dva jedinci. Pro soutěž týmů platí, že v jeden čas může skládat maximálně čtyři jedinci. Každý tým může mít 1 náhradníka.

Soutěžní místnost a okolí
Soutěžní místností je jídelna Menzy ČZU. Každý jednotlivec a pár má k dispozici 1 stůl o velikosti desky 120 x 80 cm, která má bílou barvu. V soutěži týmů bude umožněno každému týmu mít dva stoly, pokud to dovolí kapacity soutěžní místnosti. Do soutěžního sálu bude umožněn přístup i dalším účastníkům soutěže, kteří právě neskládají. Pokud to dovoli kapacity soutěžní místnosti, jsou organizátoři otevřeni tomu, že účastníci soutěže přítomni v soutěžním sále, kteří ale právě nesoutěží, si mohou na volných stolech (tomu určených) věnovat vlastnímu skládání. Tedy chceme pro účastníky, kteří se vydají na Puclovačku, aby plnohodnotně strávili čas mezi podobně smýšlejícími nadšenci, i když např. nepostoupí do finále jednotlivců či se nepřihlásí na všechny soutěže. Organizátoři budou ale požadovat, ať jejich přítomnost nenarušuje chod právě probíhající soutěže.
Soutěžní místnost se nachází v 1. patře budovy Menzy ČZU, do soutěžní místnosti se lze dopravit i výtahem. Prostor v přízemí Menzy ČZU u vchodu do budovy a chodby jsou místem, kde budou moci účastníci trávit čas, když zrovna nesoutěží. Pro malé děti přítomné se svými rodiči je v plánu vymyslet dětský koutek.
Mimo budovu Menzy ČZU je dostatek prostoru k pohybu, k relaxaci, veřme, že vyjde na soutěžní víkend dobré počasí.

Ubytování
Každý účastník si zařizuje nocleh sám. Pokud zvažujete přespat blízko místu konání, je možnost přímo v kampusu ČZU, koukněte na záložku Ubytování. Informace, jak se dopravit na místo konání, hledejte na záložce Místo konání a doporučejeme na dopravní spojení kouknout při plánování noclehu v jiných koutech Prahy.

Stravování
Organizátoři nebudou zajišťovat stravování pro účastníky. U vstupu do budovy Menzy, blízko registrace, bude možnost se osvěžit vodou a udělat si horké nápoj v podobě čaje a kávy.

Stravovací možnosti na teplé jídlo jsou:

 1. Přímo v budově Menzy ČZU v přízemí se nachází menší restaurace, která bude otevřena během soboty od 12:00 až do večera (v neděli je zavřená).
 2. Na Brandejsově náměstí je restaurace "Žirafa" s velkou zahrádkou (do 10 minut od Menzy ČZU) - https://www.cafegirafe.cz/
 3. Restaurace Carl-Inn, kde budeme mít sobotní večerní posezení, se nachází též 10 min chůzí směrem do centra Prahy - https://carlhotel.cz/

  Možnosti koupi něčeho k snědku v potravinách v okolí je dále:
 4. V malém marketu u autobusové zastávky Zemědělská univerzita na Brandejsově náměstí
 5. V trochu větším marketu u autobusové zastávky Kamýcká (tj. o jednu zastávku dále ve směru do centra Prahy)