Aktuálně pondělí 4. 9. 2023 (první den po Puclovačce 2023)

Výsledky soutěže týmů najdete na Výsledky týmů.

V menu najdete nově záložku Výsledky odkazující na výsledky všech soutěží sobotního a nedělního programu.

Ve výsledcích soutěže párů jsou uvedeny korekce. Dva páry během skládání objevily ve svém puzzleti velké množství shodných dílků (více než 50). Po upozornění rozhodčích bylo párům rozbaleno nové (totožné) puzzle, čas strávený skládáním vadného puzzlete byl párům po doskládání odečten z celkového času.

Aktuálně neděle 3. 9. 2023

Dobré ráno. :-) Dnes probíhá soutěž týmů, kompletní výsledky budou uveřejněny dnes v noci.
Čtyři týmová puzzlata stihly dokončit 3 týmy:

  1. LAS CHICAS CHECAS
  2. 3000 KOUSKŮ UTRPENÍ
  3. TÝM

U týmů na 4. až 8. místě rozhodl o pořadí počet dílků třetího skládaného puzzlete, všechny z těchto týmů dokončily 500 a první 1000.
Děkujeme mockrát za účast, vážíme se toho! :-)

Aktuálně sobota 2. 9. 2023

Seznam soutěžících párů najdete na Výsledky párů. Průběžné výsledky soutěže jednotlivců najdete na Výsledky jednotlivců.

Aktuálně sobota 2. 9. 2023 01:00

Dnes začíná Puclovačka 2023!

Na stránku Základní informace úplně dole bylo přidáno pár řádek k možnostem stravování v okolí.

Na stránku Kvalifikace jednotlivců byl přidán postupový klíč do finále soutěže jednotlivců. Z každé kvalifikační skupiny postupuje 6 nejrychlejších puzzlařů a těchto celkem 24 puzzlařů bude doplněno o 6 šťastlivců, jejichž čas složení puzzlete bude nejnižším násobkem času posledního přímo postupujícího (= tedy 6. nejrychlejšího hráče) z jejich kvalifikační skupiny. Tedy všem hráčům od 7. místa dále pro každou kvalifikační skupinu bude spočítán násobek času posledního přímo postupujícího z jejich skupiny, vytvoří se pořadí pro všechny hráče a z tohoto pořadí postupuje 6 hráčů s nejnižším násobkem do finále též. Na stránce Kvalifikace jednotlivců je uvedeni krátký příklad, jak je toto kouzelné pravidlo myšleno. :-)

Aktuálně pátek 1. 9. 2023 01:00 (už se to blíží...)

Aktuálně registrujeme přes 80 přihlášek na Puclovačku. Děkujeme za Váš zájem. :-)

Nejvíce se maximální možné kapacitě blížíme v soutěži párů, do které se přihlásilo již přes 60 puzzlařek a puzzlařů. Zde bychom chtěli mockrát poděkovat společnosti Dino Toys s. r. o., která nám věnovala ceny pro nejlepší puzzlařské páry. Vážíme si toho!

Z praktických dotazů se nejvíce ptáte na parkování, v krátkosti připojujeme pokyny pro motoristy. Až dorazíte autem ze směru od centra (po ulici Kamýcká) na Suchdol na Brandejsovo náměstí, spatříte ceduli ČZU a odbočíte doleva. Na následné křižovatce spatříte před sebou závoru a vjezd do areálu ČZU (označen jako A1). Před závorou zmáčknete tlačítko, ohlásíte, že se účastníte soutěže ve skládání puzzlí :-) a bude Vám umožněn průjezd. Při první příležitosti odbočíte opět doleva směr parkoviště P1. Pojedete stále rovně až k velké modré budově (kolej JIH), kde je vjezd na parkoviště P1, což je velká lichoběžníková plocha s dostatečnou kapacitou míst. Z parkoviště je to pak zhruba 200-300 m ke vchodu do Menzy ČZU, držte se cedulí ukazující směr k Menze.

Pro ty, kteří chtějí strávit sobotní večer ve společnosti dalších puzzlařů, je po skončení celodenního programu (kolem 19:00) naplánováno posezení v restaurantu Carl-Inn nacházející se cca 10 minut chůze od budovy Menzy.

Během pátku se pokusíme doplnit další aktuality, ať víte, co Vás na Puclovačce čeká. :-)

Aktuálně středa 30. 8. 2023 03:00 (už jen 3 dni a 5 hodin do Puclovačky...)

Aktuálně registrujeme přes 70 přihlášek na Puclovačku, moc si toho vážíme a už se nemůžeme dočkat víkendu. ;-)

K Soutěži jednotlivců na sobotu 2. 9. 2023 je do této doby přihlášeno 54 puzzlařek a puzzlařů. Přihlášení byli rozlosováni do 4 kvalifikačních skupin. Kvalifikační skupiny A a B skládají od 8:30 (registrace na místě bude otevřena od 7:30), skupiny C a D od 11:05 (registrace na místě bude otevřena od 10:00). Seznam všech přihlášených podle skupin je uveden na stránce Kvalifikace jednotlivců.

Do soutěže jednotlivců je stále možné se hlásit, viz strana Přihlašování. Další registrovan účastníci od této doby budou požádáni, ať dorazí v sobotu 2. 9. 2023 v 8:00 na místo konání, aby mohli být rozděleni do kvalifikačních skupin A/B/C/D.

Do sobotní Soutěže párů a nedělní Soutěže čtyřčlenných týmů se můžete též dále hlásit. Puzzlím zdar!

Aktuálně pondělí 28. 8. 2023 12:00 (už jen 4 dni a 20 hodin do Puclovačky...)

Aktuálně registrujeme 60 přihlášek na Puclovačku, z toho 45 lidí do soutěže jednotlivců, 50 lidí do párové soutěže a 30 lidí do týmové soutěže. Máme zprávy o dalších, kteří se ještě nepřihlásili, prosíme učiňte tak co nejdříve, ať o vás víme. :-)

Předpokládáme, že do soutěže párů v sobotu a soutěže čtyřčlenných týmů v neděli se budete moci přihlašovat až do času konání, místem a množstvím puzzlí bychom měli býti připraveni.

Pro sobotní soutěž jednotlivců, skládající se z kvalifikace a finále, platí následující:

  • ve středu 30. 8. 2023 ráno ve 4:00 proběhne rozlosování přihlášených účastníků do kvalifikačních skupin A/B/C/D; po rozlosování budou všichni přihlášení obeznámeni e-mailem, též obsazení kvalifikačních skupin bude zveřejněno zde na webu (budete uvedeni pod svým registračním číslem a křestním jménem)
  • pro losování do skupin budou brány v potaz přání, které jste nám uvedli při přihlášení a my jsme vám je obratem potvrdili (převažovaly otázky ohledně cestováním a s tím spojená přání skládat v pozdější sobotní kvalifikační skupině); během uplynulého víkendu se přání nakupila a my jsme se takřka dostali "do křížku" s naším hlavním cílem, aby rozložení účastníků v kvalifikačních skupinách bylo rovnoměrné, co se týče počtu hráčů a jejich výkonnosti ;-)
  • po rozlosování do skupin (ve středu ve 4:00 ráno) se budete stále moci hlásit do soutěže jednotlivců; po takto později přihlášených budeme chtít, aby se na místo konání Puclovačky dostavili v sobotu 2. 9. 2023 do 8:00, kde se dozví, do jaké kvalifikační skupiny budou přiřazeni (budou skládat od 8:30 ve skupinách A/B či později od 11:10 ve skupinách C/D)

Srdce nám bijou jako divé, moc se na Vás všechny těšíme! :-)

Aktuálně sobota 26. 8. 2023 (už jen 7 dní do Puclovačky...)

Aktuálně jsme napočítali přes 55 přihlášených puzzlařek a puzzlařů, zejména tedy puzzlařek.:-) Děkujeme mockrát za účast, těšíme se na Vás!

Aktuálně pondělí 21. 8. 2023 (12 dní do Puclovačky)

Aktuálně registrujeme přes 40 přihlášených, děkujeme mockrát za Váš zájem! A co ostatní? :-)
Někteří z Vás se hlásí jen na sobotní program (či jeho část), někteří jen na neděli, počítáme, že pro takové bude možnost se přihlásit přímo na místě k další soutěži. Pokud nemáte parťáka do soutěže párů či týmů, je možnost ho najít přímo na místě. Též je možnost zkusit napsat do skupiny https://www.facebook.com/groups/puclovacka/ a též se budeme snažit být nápomocni my, abyste spoluhráče našli.

Připomínáme kroky registračního procesu ve stručnosti (vše je uvedeno na stránce Přihlašování):
Prvně vyplníte registrační formulář. Dále nám prosím uhraďte startovné do soutěží, do kterých jste se přihlásili. My Vám na oplátku potvrdíme, že jsme startovné obdrželi a přidělíme Vám registrační číslo. Zájemců o soutěž jednotlivců se ptáme, zda mají preferenci soutěžit v kvalifikaci v dřívější skupině (ostrý start v 8:35) či v pozdější skupině (ostrý start v 11:10). Důležitá informace je, že máte či nemáte parťáky do páru a týmu či že o účasti v dalších soutěžích přemýšlete.

Nejčastější dotaz, který uvádíte: "Můžu používat podložky ke skládání, krabičky na třídění?" Ano, můžete, jedinou podmínkou je, že je během skládání budete mít na stole a nebudou se potulovat kdesi po místnosti, na židličkách a podobně.
Skládat se bude na stolech s bílou deskou stolu o velikosti 120 x 80 cm, doporučujeme tomu přizpůsobit finální fázi tréninku. ;-)

Aktuálně pondělí 14. 8. 2023

Byla zveřejněna stránka s pokyny k Přihlašování a stránka s Pravidly. Během dnešní noci bude spuštěno přihlašování, konečně, velká omluva všem, kteří se již nemohou dočkat.

Registrace je spuštěna.

Na stránce s Pravidly je úplně dole uvedena poznámka, že si pořadatel vyhrazuje právo upravit počet a velikost skládaných puzzlí. Konkrétně se to týká Soutěže párů, kde se budou skládat 2 puzzle 500 (druhá uvažovaná varianta je 1 puzzle 1000) a Soutěže čtyřčlenných týmů, kde se budou skládat 4 puzzle o velikosti 500, 1000, 1000 a 1000 (druhá uvažovaná varianta jsou puzzle 500, 500, 1000 a 1000).

Aktuálně pátek 11. 8. 2023

Na záložku Základní informace byly uvedeny nejdůležitější informace o soutěži, abyste si mohli naplánovat první zářijový víkend s Puclovačkou. Na spuštění online registrace k soutěži se pracuje.

Kdo nám chce pomoci šířit pozvánku k Puclovačce, je moc moc vítán! :-) Pozvánku k Puclovačce naleznete ZDE.

V areálu ČZU je pro účastníky Puclovačky možnost se ubytovat, v hotelových pokojích či studentských pokojích. Více hledejte na záložce Ubytování. Pokud máte o ubytování zájem, prosím obraťte se na uvedené kontakty.

Aktuálně úterý 8. 8. 2023

Puclovačka 2023 se uskuteční na České zemědělské univerzitě v Praze. Na záložce Místo konání najdete popis, jak se dostat až k soutěžní místnosti v budově Menzy.
Aktuálně zjišťujeme možnosti ubytování pro soutěžící přímo v areálu ČZU.

Během středy-čtvrtka zveřejníme přibližný harmonogram soutěží, ať už si můžete plánovat cestu k nám. Celý víkend odstartuje v sobotu 2. 9. 2023 dopoledne kvalifikace soutěže jednotlivců, na kterou naváže v odpoledních hodinách soutěž párů a finále jednotlivců. Nedělní program 3. 9. 2023 je vyhrazen na soutěž čtyřčlenných týmů. Těšíme se na všechny puzzlařky a puzzlaře!

Aktuálně úterý 1. 8. 2023

Blíží se další Puclovačka nebo co se bude dít? Se určitě ptáte. :-) Připravujeme akci, míříme na první víkend v září (2. a 3. 9. 2023), ale zatím jsme v jednání na několika frontách, tudíž nelze informaci potvrdit a vyhlásit do světa. Jak se podaří, budou plynout informace o Puclovačce 2023 přímo k vám.
Stále je též šance pro puzzlechtivé nadšence se přihlásit na MS ve skládání puzzlí, které se uskuteční od 20. do 24. září 2023 ve španělském Valladolidu. Koukněte na https://www.worldjigsawpuzzle.org/

Aktuálně čtvrtek 22. 9. 2022 (už jedenáctý den po Puclovačce...)

Na stránku s Výsledky byly doplněny zážitky a výkony z nedělního dne Puclovačky.
Stále nejsou publikována videa ze sobotního programu Puclovačky včetně finále, až bude vše na youtubovém kanále připraveno, dozvíte se to jako první. ;-)

Aktuálně středa 21. 9. 2022 (desátý den po Puclovačce)

Fotky z Puclovačky najdete na Puclovacka.zonerama.com!

Aktuálně úterý 13. 9. 2022 8:00 (druhý den po Puclovačce)

Na stránce s Výsledky je vyvěšena výsledková listina soutěže jednotlivců, finále jednotlivců a soutěže týmů se statistikami. Výsledky soutěží nedělního puclování budou doplněny. Taktéž se chystáme ke zpracování fotek a videí... Děkujeme všem puzzlařkám, puzzlařům, puzzlomaniakům a puclíkům za účast, byli jste skvělí! :-)

Aktuálně čtvrtek 8. 9. 2022 23:59 (33 hodin do Puclovačky)

K sobotní soutěži jednotlivců se doposud přihlásilo 34 soutěžících.
K sobotní soutěži týmů se doposud přihlásilo 30 soutěžících.
Na obě sobotní soutěže je stále možno se přihlásit. V případě, že volná místa budou v nabídce i v sobotu ráno, neodbydeme puzzlaře, kteří se nám ohlásí s chutí soutěžit až přímo na místě (např. puzzlaři, kteří se rozhodli původně přihlásit pouze do jedné ze soutěži).

Všem přihlášeným účastníkům byl rozeslán ve středu informační e-mail upozorňující

  • na čas registrace v sobotu ráno od 8:30 do 9:30
  • na nabídku obědů (menu ZDE), kdo má zájem, nechť nám napíše
  • na existenci facebookové skupiny Puclovačka a soutěže o Dezert Puclovačky
Aktuálně středa 7. 9. 2022 08:00 (už je 3 dny do Puclovačky)

Během dnešního dne bude přihlášeným účastníkům rozeslána e-mailem informace o obědech a další podrobnosti k soutěži. Stále je možnost se přihlásit k soutěži, kapacity sálu nejsou naplněny, drazí puzzlaři, kde jste? :-) Zásilka soutěžních puclí byla včera vypravena na místo konání s dnešním datem doručení, držte nám palce, ať se podaří. :-)

Aktuálně k pondělí 5. 9. 2022 23:59 (5 dní do Puclovačky)

Vyhlašujeme na sobotu (10. 9.) soutěž s názvem Dezert Puclovačky. Soutěž spočívá v tom, že kdokoli z účastníků Puclovačky může přinést moučník či jiný dezert vlastní výroby. Nezáleží, zda dezert připomíná tvarem, zbarvením, vůní či chutí Puclovačku či dílek puzzlete, nemusí vůbec, nejsou žádná omezení. Jakákoli přednost vašeho dezertu může vyniknout nad ostatními!
Podmínkou zařazení do soutěže o Dezert Puclovačky je, že nám k dezertu sdělíte jeho obsah, aby kdokoli z účastníků s omezeními v jídelníčku věděl, zda se může zakousnout či ne. Dezerty budou umístěny do zkonzumování v předsálí soutěžního sálu, kde bude po celý den též připraveno drobné občerstvení v podobě horkých nápojů, vod, pár kousků ovoce.
Pořadatelé během sobotního programu vyhlásí ze soutěžních kousků jeden za "Dezert Puclovačky" a jeho autor bude odměněn drobnou cenou. Mňam. :-)

Pro týmovou soutěž zatím evidujeme 7 kompletních týmů, 5 dalších puzzlařů je přihlášeno bez týmu, někteří se do týmovky nepřihlásili, ale psali, že o tom přemýšlí. Prosíme puzzlaře bez týmu ať nezoufají, nejpozději na místě se vás pokusíme dát dohromady či se můžete rozmyslet, že se týmovky chcete zúčastnit. Alternativou je dát o sobě vědět ve fb skupině Puclovačka. Týmová soutěž oproti soutěži jednotlivců nabízí jiný rozměr, budou se skládat tři puzzle (500, 500 a 1000), motivy puzzlí budou rozličné...

Aktuálně k neděli 4. 9. 2022 23:59 (6 dní do Puclovačky)

Spustili jsme facebookovou skupinu Puclovačky - https://www.facebook.com/groups/puclovacka, účelem je mít možnost s námi komunikovat ohledně soutěžního víkendu, taktéž se spojit v tým pro ty, kteří ho ještě nemají kompletní. A nebo cokoli jiného.

Hlavním informačním kanálem Puclovačky zústává tento web, vše důležité vám taktéž zašleme pár dní před akcí na e-mail, který jste uvedli při registraci. Laďte formu na příští víkend. :-)

Aktuálně k sobotě 3. 9. 2022 23:59 (7 dní do Puclovačky)

K sobotní soutěži jednotlivců se doposud přihlásilo 29 soutěžících (kapacita sálu je 40 stolů).
K sobotní soutěži týmů se doposud přihlásilo 23 soutěžících (přibližná kapacita je 15 tříčlenných týmů).
Na nedělní program se nám ohlásilo 19 puclařek a puclařů.

Pro soutěž týmů budete moci najít puclařské parťáky na místě. Z přihlášek evidujeme, kdo jste sami či máte dvojičku, od sobotní registrace na místě budeme nápomocni složit kompletní tříčlenné týmy, abychom si všichni zaskládali. Pokud jste se k soutěži týmů nepřihlásili, ale láká vás to, i tak budete moci soutěžit v týmu, nejlépe nám dát vaše přání vědět dopředu. Prosíme všechny, kdo již složili týmy, aby se nám ozvali a složení týmů nám odtajnili.

Vedle soutěžících budou mít přístup do sálu vaši drazí, přátelé či fanoušci. Opět platí, když nás s tím seznámíte dopředu, budeme moci udělat vše pro pohodlí zúčastněných. :-)